خواص موم عسل

آیا مصرف عسل با موم خواص بیشتری دارد؟

عسل همراه با موم که از نظر گرده گل، بره موم و موم غنی است در سینوزیت، زکام اسپاسمی، بیماری های تنفسی، ورم معده و ورم لثه موثر است. برای درمان برفک دهان، موم آن را باید جوید.

لازم به ذکر است که موم ماده ای است که دستگاه گوارش انسان و سایر جانداران قادر به تجزیه مولکول های آن نبوده و به صورت اولیه از بدن دفع می شود. موم به سرعت به وسیله پوست جذب می شود و به همین دلیل امروزه در ساخت وسایل بهداشتی، آرایشی نظیر کرم ها، پمادها، ماسک های زیبایی صورت و غیره اهمیت زیادی دارد. جان ویس پژوهشگر آمریکایی جویدن موم و عسل را برای پاک شدن مجاری بینی و حلق توصیه می کند و برای سینوزیت، تنگی نفس و زکام آن را دارویی موثر می داند، البته بیماران باید هر ساعت نصف قاشق مرباخوری عسل با موم مصرف نموده و موم آن را یک ربع بجوند.

جویدن موم عسل رنگ دندان ها را ازی بین برده و لثه ها را محکم می کند. جویدن شکلات های تهیه شده از عسل و موم باعث ازدیاد ترشح بزاق جهت فعالیت ترشحی و حرکتی معده و سوخت و ساز بدن می شود و اثر قابل توجهی بر روی گردش خون و ظرفیت کار ماهیچه ها دارد و برای افراد سیگاری که تمایل به ترک دارند بسیار مفید است. موم عسل درد را تسکین می دهد، برای سینه درد، پهلو درد و سل مفید است. اگر موم عسل را به محل زخم بمالند درد را بر طرف می کند.

محصولات ویژه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *