درمان بیماری ها با عسل

چند داروی خانگی ساده و موثر با عسل طبیعی

اگر هنوز باور ندارید که عسل شفاست این مطلب را بخوانید. در این مطلب قصد داریم تا با چند داروی ساده اما موثر که با عسل طبیعی تهیه می شود آشنا شویم:

 1. گلو درد: برای درمان گلودرد می توان آن را با لیموترش تازه مخلوط کرد و نوشید.
 2. ماسک ضد چروک صورت: یک قاشق غذاخوری عسل را با سفیده تخم مرغ و یک قاشق چای خوری گلیسرین و یک چهارم فنجان آرد مخلوط کنید و از ماسک بدست آمده برای جلوگیری از چین و چروک صورت به مدت 15 دقیقه استفاده کنید؛ سپس پوست خود را با گرم بشویید.
 3. مرطوب کننده پوست: دو قاشق غذاخوری عسل را با 2 قاشق چای خوری شیر مخلوط کنید، بر روی پوست بمالید. این ترکیب مخلوط کننده خوبی است.
 4. ترکیب ضد خشکی پوست :برای جلوگیری از خشکی پوست دست، آرنج و پاشنه پا، یک قاشق چای خوری عسل را با یک قاشق چای خوری روغن زیتون و یک دوم قاشق چای خوری آب لیموترکیب کنید و 15 دقیقه بر روی محل مورد نظر قرار دهید. نتیجه را به زودی خواهید دید.
 5. براق کننده مو: برای درخشندگی مو نیز یک قاشق چای خوری عسل را در 4 فنجان آب گرم حل کنید و بر روی مو بمالید. اگر رنگ موهایتان روشن است، آب لیمو ترش را هم اضافه کنید.
 6. دهان شویه : از عسل می توانید به عنوان دهان شویه هم استفاده کنید. یک قاشق عسل را با یک فنجان آب گرم ترکیب کنید و دهان خود را با آن بشویید.
 7. درمان سوختگی ها : برای درمان سوختگی ها با عسل از مخلوط کره با عسل یا عسل و روغن زیتون به نسبت مساوی مرهمی تهیه کنید و مورد استفاده قرار دهید. در درمان سوختگی با آتش نیز می توانید سرکه و عسل را که در آن اندکی ماذریون خیسانده باشید، به محل سوختگی بمالید.
 8. ترکیب عسل و دارچین : مجله معروفی در کانادا تعداد 95 نوع بیماری را که توسط عسل و دارچین درمان شده اند نام برده است. برخی از این بیماری ها به این شرح اند:

1-8. ریزش مو : قبل از حمام کردن، 1 قاشق غذاخوری عسل به همراه 1 قاشق چای خوری پودر دارچین مخلوط کنید و روی سر خود بمالید. 5 تا 15 دقیقه صبر کنید وسپس موهای خود را بشویید.

2-8. عفونت مثانه: 2 قاشق غذاخوری عسل با 1 قاشق چای خوری پودر دارچین را در 1 لیوان آب گرم حل کنید و آن را بنوشید. این روش باعث می شود که میکروب های مثانه از بین برود.

3-8. درد دندان : 5 قاشق چای خوری عسل را با 1 قاشق چای خوری پودر دارچین مخلوط کنید و خمیر حاصل را روی دندان خراب بمالید. این عمل را 3 بار در روز انجام دهید تا دندان خراب و دردناک درمان شود.

4-8. کلسترول : تحقیقات اخیر نشان داده است مصرف عسل خالص در درمان بیماران مبتلا به کلسترول بسیار مفید است.

5-8. ناباروری : در مریلند برای مدت 14 سال هیچ نوزادی متولد نمی شد تا اینکه زنان و مردان شروع به خوردن عسل و دارچین کردند و بعد از مدت کوتاهی زنان باردار شدند.

6-8. بیماری قلبی : خمیر عسل و پودر دارچین را تهیه کنید و آن را به جای مربا روی نان بمالید. این روش را به طور مرتب به عنوان صبحانه میل کنید. این روش باعث پایین آوردن کلسترول، کاهش ضربان قلب، به راحتی نفس کشیدن، بهتر شدن جریان خون و جلوگیری از بیماری قلبی می شود.

7- 8 تاول : 3 قاشق غذاخوری عسل را با 1 قاشق غذاخوری پودر دارچین مخلوط کنید و قبل از خواب روی تاول بگذارید. صبح مخلوط مالیده شده بر روی تاول را با گرم بشویید.اگر این کار را به مدت 2 هفته هر روز انجام دهید، تاول را از ریشه، از بین خواهید برد.

8-8. سرطان: عسل و دارچین، درمان کننده سرطان های معده و استخوان شناخته شده است. برای 1 ماه و 3 بار در روز، 1 قاشق غذاخوری عسل را با 1 قاشق چای خوری پودر دارچین برای جلوگیری از سرطان مصرف کنید.

 1. عسل و تقویت معده :

1-9. با آرد گندم و عسل و زعفران حلول بپزید و میل کنید.

2-9. پودر بالنگ را با عسل مخلوط و مصرف نمایید.

3-9. شیر و عسل برای معده بسیار نافع است و روده ها را  نرم می کند. به سالمندان توصیه می شود اگر می خواهند شیر در معده آنها سریع تر هضم شود، آن را با عسل میل کنند.

 1. درمان زخم معده:

1-10. انجیر و عسل را به نسبت مساوی مخوط و میل نمایید.

2-10. 20 گرم برگ و ریشه کاسنی را بجوشانید، صاف کنید و دو فنجان از آن را با عسل صبح ناشتا میل نمایید.

 1. درمان نفخ معده:

1-11. کره و عسل برای نفخ معده مفید است.

2-11. یک قاشق غذاخوری پودر زنیان را با عسل بعد از غذا میل نمایید.

برای درمان ترش کردن معده نیز توصیه می شود تا بهبود کامل، صبح ناشتا یک قاشق چای خوری عسل میل کنید.

منبع : کتاب عسل درمانی / جمشید خدادادی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *