خواص عسل

هفت نکته درباره زیبا شدن با عسل که بهتر است بدانید

عسل نقش مهمی در زیبایی پوست انسان دارد. در این مطلب قصد داریم هفت نکته جالب در مورد زیبایی با عسل را ذکر کنیم که شاید قبلا نشنیده باشید:

1- پوستی روشن با حمام عسل

برای رطوبت، نرمی و داشتن پوستی روشن، به هنگام حمام رفتن از یک شیشه عسل استفاده کنید. عسل را به پوست تان بمالید و برای مطمئن شدن از خشک شدن عسل بر روی پوست از دست هایتان کمک بگیرید، در این حالت با اینکه عسل پوست شما را چسبناک کرده است اما به نرمی و راحتی دست شما روی پوست تان حرکت می کند. پس از 15 تا 20 دقیقه بدن را با آب بشویید نتیجه این کار گردش خون عالی، زیبایی و روشنی پوست خواهد بود.

2- وان عسل

برای خوش بویی و نرمی پوست، یک دوم تا یک چهارم فنجان عسل به آب وان حمام اضافه کنید.

3- ماساژ با عسل

کمی عسل و کمی روغن بادام شیرین را مخلوط کنید و به آرامی روی صورت بمالید و پوست را خوب ماساژ دهید سپس این معجون عسل و روغن بادام را با آب گرم بشویید.

4- تمیز کننده روزانه صورت

مخلوطی از یک قاشق چای خوری عسل با پودر شیرخشک تهیه کنید، از این محلول به عنوان تمیز کننده مواد آرایش و زدودن کثیفی پوست صورت می توانید استفاده کنید و بعد با آب گرم تمیز صورتان را بشویید.

5- موهای درخشان

 برای براق کردن موهای خود می توانید مخلوطی از یک قاشق چای خوری عسل به همراه آب لیموی تازه فشرده شده و یک لیتر آب گرم تهیه کنید. طبق معمول با شامپوی همیشگی موهایتان را بشویید، پس از خشک کردن موها  کمی از مخلوط عسل بر روی موهایتان بزنید و اجازه دهید موهایتان به طور طبیعی خشک شوند، ( در صورت تمایل چون عسل باعث چسبیده شدن موها به یکدیگر می شود) نیازی به شستن مجدد موها نیست.

6- نرم کننده مو

 برای داشتن موها و پوست سری سالم می توانید از مخلوط یک دوم فنجان عسل و دو قاشق سوپ خوری روغن زیتون استفاده کنید . موهایتان را با مخلوط آن آغشته کنید، سپس پوششی بر روی سرتان بگذارید و اجازه دهید برای 30 دقیقه روی سرتان بماند. بعد از 30 دقیقه به حمام رفته و شامپوی مخصوص موهای خشک و یا نرم کننده را بر سر بزنید و طبق معمول موهایتان را بشویید.

7- جوهر پوست

 برای نرم و مرطوب کردن پوست می توانید دانه های پوست گرفته شده داخل سیب درختی را کوبیده و با یک قاشق سوپ خوری عسل مخلوط کنید (در مخلوط کن) و از آن استفاده کنید. آن قدر مخلوط عسل را به هم بزنید تا نرم شود و به آرامی روی پوست بمالید و اجازه دهید برای 15 دقیقه باقی بماند. بعد از 15 دقیقه مخلوط عسل روی صورت تان  را با گرم بشویید.

با نکات گفته شده در بالا می توانید محصولات زیبایی سودمندی را در منزل تهیه کنید. عسل محصولی فوق العاده در زیبایی است زیرا شامل آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنی زیادی است.

برای تهیه محصولات زیبایی ابتدا مطمئن شوید عسل خریداری شده  شما صددرصد خالص و طبیعی باشد.

منبع : کتاب دایرة معارف عسل درمانی ایران

احمد حاجی شریفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *