خواص عسل

ماسک های خانگی با عسل

جدا از اینکه عسل به عنوان یک ماده غذایی به شمار می آید، آیا می دانید که عسل یکی از قدیمی ترین و موثرترین مواد برای کمک به زیبایی است؟

عسل شامل موم و مواد قندی طبیعی و مواد معدنی است و یک مرطوب کننده طبیعی به شمار می آید و همانند یک ماده ضد سوزش برای پوست هاس حساس عمل می کند.

عسل می تواند در خیلی از محصولات زیبایی یافت شود، شما می توانید این محصولات را در مغازه های محلی یا مغازه های که دارای محصولات زیبایی مطلوب هستند بیابید. جالب اینکه خیلی از این محصولات می توانند بسیار گران قیمت باشند اما تعدادی از این محصولات هم می توانند در منزل ساخته شوند.

اگر می خواهید به راز و رمز زیباسازی عسل پی ببرید مواردی که درباره عسل گفته می شود را امتحان کنید. اما قبل از استفاده عسل روی پوست تان، مطمئن شوید که به آن حساسیت ندارید. ماسک های خانگی محافظ پوست، ساده ترین ترکیبات خانگی هستند که می توان با استفاده از عسل آن ها را تهیه کرد. این ماسک ها برای جوان نگه داشتن پوست و همپنین حفظ رطوبت و شادابی پوست بسیار مفیدند. برای تهیه هر کدام از ماسک ها فقط به مدت نیم ساعت روی پوست نگهدارید و پس از پاک کردن آن با حوله ای مرطوب، صورت را با آب فراوان بشویید. برای حفظ خواص اصلی و طبیعی ماسک ها، بهتراست هر بار مواد را برای یکبار مصرف مخلوط کنید و انها را در یخچال ذخیره نکنید.

1- ماسک عسل

عسل خالص را روی صورتان بمالید و اجازه دهید که مدتی روی پوست بماند تا زمانی که خشک شود. تقریبا پانزده دقیقه برای خشک شدن عسل روی پوست کافی است. و قتی که خشک شد صورت را با گرم بشویید.

2- ماسک کلئوپاترا

عسل یک قاشق چایخوری، شیر یک قاشق غذاخوری، سفیده تخم مرغ خام یک عدد.

3- ماسک سفیده تخم مرغ

عسل یک قاشق چای خوری، گلیسرین یک قاشق چای خوری، سفیده تخم مرغ خام یک عدد. ( برای تهیه ماسک با زرده تخم مرغ می توان به جای سفیده از زرده تخم مرغ نیز استفاده کرد).

4- ماسک فوری

عسل 100 گرم، الکل 25 میلی لیتر، آب 25 میلی لیتر

 

منبع : کتاب دایرة معارف عسل درمانی ایران

احمد حاجی شریفی

2 نظر در “ماسک های خانگی با عسل

    1. مدیر گفت:

      درود بر شما لطف دارید وظیفه هستش .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *