زنبور عسل

قرآن و زنبور عسل

نکته ی مهم عملیاتی بیولوژیکی و بیوشیمیایی زنبورعسل بر اساس «وحی ربانی» است که این حشره ی مفید و کوچک را در طول میلیون ها سال مامور تهیه و تولید این ماده ی غذایی و دارویی ساخته است. به نظر می رسد واژه ی وحی در قرآن که در مورد انبیاء و اولیای الهی به کار رفته گاه نیز برخی موجودات هوشمند را نیز مورد عنایت قرار داده است زیرا وحی ممکن است مستقیما در ارتباط با سیستم عقلانی بالا و عالی باشد و «الهام» مرتبط با سیستم اندیشمندانه و تفکرات مغزی و احتمالا نفسانیات و غرایز باشد و تفکرات مغزی و احتمالا نفسانیات و غرایز باشد به طور خلاصه وقتی می گوییم خداوند به زنبورعسل وحی فرمود… یعنی سیستم مهندسی عقلانی و خرد او را مورد القای موج فیوضات ربانی قرار داده تا بر اساس سیستم عقلانی و بدون دخالت سیستم هوشمند مغزی، تابع مقررات نظام مند آفرینش، عملیات بیولوژیکی و مهندسی را در اوج استحکام و بهره دهی به انجام رساند و از دخالت تفکرات مغزی و احساسات غریزی، پرهیز نماید.

این نوع القای وحی به هدایت تکوینی می انجامد و آن گونه از وحی که به پیامبران و اولیا افاضه و القاء می شود به هدایت تشریعی و تعیین هندسه ی عقلانی و تاسیس مناسبات و احکام و مقررات انسانی منتهی می گردد.

به هر تقدیر وحی الهی زنبور عسل را مامور و مسخر تهیه و تولید عالی ترین نوع غذا و دارو و اکسیر حیات برای بشر می سازد و گونه ای از وحی مجموعه ی قوانین تشریعی را در قالب «قرآن» نهادینه می کند. چه زیباست که این دو عصاره ی ممتاز آفرینش (قرآن و عسل) «شفابخش» تمام آلام و رنج ها و کاستی ها و دردهای روحی و جسمی و درمانگر و جبران ساز همه ی کمبودها و نواقص و امراض و محرومیت های بشری می گردد و این دو اعجوبه ی هستی ما را از منجلاب ها و گرداب ها و گردبادها و فاضلاب ها و سیاهچال ها می رهاند و روح عطشناک ما را سیراب می سازد.

این موجود کوچک و حشره ی شگفت آور این چنین شگفتی و اندیشه می سازد و با ظرفیت ترین حرکات زیبا و پروازهای رقص آمیز و تلاش پی گیر محصولی پربرکت را به انسان تقدیم و می دارد.

بی انصافی نیست که با تقلبات و سودجویی های زیاده طلبانه محصول این موجود پر برکت را به موادغذایی مضر و ناسودمند تبدیل کنیم و خلق خدا را از نعمت بزرگ سلامتی و تغذیه ی سالم محروم سازیم و به اندازه ی یک میلی گرم هم برای خود و دیگران سودمند نباشیم.

میزان جمع آوری شهد در هر پرواز زنبور عسل

زنبور عسل با هر پرواز حدود 40 میلی گرم عسل تولید می کند.

 

منبع : کتاب سیاه دانه و عسل/دکتر محمد دریایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *