درمان بیماری ها با عسل

ساخت چند داروی خانگی ساده با عسل

اغراق نیست که می گویند عسل درمان تمام بیماری هاست. در این مطلب قصد داریم شما را با چند داروی خانگی ساده که از عسل تهیه می شود آشنا کنیم. پس با کپه داغ همراه باشید.

گلو درد: برای درمان گلودرد می توان آن را با لیموترش تازه مخلوط کرد و نوشید.

ماسک ضد چروک صورت: یک قاشق غذاخوری عسل را با سفیده تخم مرغ و یک قاشق چای خوری گلیسرین و یک چهارم فنجان آرد مخلوط کنید و از ماسک به دست آمده برای جلوگیری از چین و چروک صورت به مدت 15 دقیقه استفاده کنید؛ سپس پوست خود را با گرم بشویید.

مرطوب کننده پوست: دو قاشق غذاخوری عسل را با 2 قاشق چای خوری شیر مخلوط کنید، بر روی پوست بمالید. این ترکیب مرطوب مننده خوبی است.

ترکیب ضد خشکی پوست: برای جلوگیری از خشکی پوست دست، آرنج و پاشنه پا، یک قاشق چای خوری عسل را با یک قاشق چای خوری زیتون و یک دوم قاشق چای خوری آب لیمو ترکیب کنید و 15 دقیقه بر روی محل مورد نظر قرار دهید. نتیجه را به زودی خواهید دید.

براق کننده مو: برای درخشندگی مو نیز یک قاشق چای خوری عسل را در4 فنجان آب حل کنید و بر روی مو بمالید. اگر رنگ موهایتان روشن است، آب لیمو ترش را هم اضافه کنید.

دهان شویه : از عسل می توانید به عنوان دهان شویه هم استفاده کنید. یک قاشق عسل را با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید و دهان خود را با آن بشویید.

درمان سوختگی ها: برای درمان سوختگی ها با عسل از مخلوط کره با عسل یا عسل و روغن زیتون به نسبت مساوی مرهمی تهیه کنید و مورد استفاده قرار دهید. در درمان سوختگی با آتش نیز می توانید سرکه و عسل را که در آن اندکی ماذریون خیسانده باشید، به محل سوختگی بمالید.

منبع : کتاب عسل درمانی / جمشید خدادادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *