درمان بیماری ها با عسل

درمان قاعدگی های دردناک با عسل

خانم هایی که در موقع قاعدگی دچار درد و تشنج می شوند، برای معالجه آن باید از دم کرده رازک استفاده نمایند. نسخه آن به شرح زیر است:

  • 30 تا 40 گرم میوه های خشک رازک را در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید. بعد، آن را صاف کرده و با عسل شیرین سازید و هر روز قبل از صرف نهار و شام یک فنجان از آن بنوشید. دم کرده رازک تشنجات و دردهای رگل خانم ها را شفا می دهد. توجه داشته باشید که اگراز مقداری که د رنسخه های رازک دستور داده شده تجاوز شود، می تواند شما را مسموم سازد و چشم های شما را ضعیف و خسته نماید. هم چنین، موجب سردرد و اختلالات عصبی د رشما شود. پس در هر حال از مقداری که در نسخه های شفابخش رازک تعیین کردیم تجاوز نکنید.
  • بیست گرم برگ و ساقه گلدار فراسیون را که خشک کرده اید در نیم لیتر آب سرد خیس کنید و ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و بیست دقیقه بگذارید بماند تا دم بکشد. بعد،صاف کنید و با عسل شیرین سازید و هر روز چهار تا پنج فنجان کوچک از آن را بنوشید. این جوشانده برای خانم هایی که دچار کمبود و یا قاعدگی های نامنظم هستند، مفید است و دردهای تشنج آمیز قاعدگی آنها را برطرف کرده و جریان ان را منظم می سازد.
  • خانم ها و دختر خانم هایی که دچار رگل های دردناک هستند، برای معالجه ی آن باید بیست تا پنجاه گرم ساقه های گلدار مرزنگوش خشک یا تازه را در ظرفی که دارای یک لیتر آب جوش است بریزند و بگذارند سه دقیقه به حال خودش بماند تا دم بکشد. بعد آن را صاف کرده با عسل شیرین سازند و هر روز دو تا سه فنجان از این دم کرده را در فاصله ی غذاهای اصلی بنوشند. با مصرف این دم کرده، خانم ها و دخترخانم هایی که دچار رگل های دردناک هستند، خواهند دید که قاعدگی های انها مرتب شده و تشنجات دردناک رحم آنها برطرف گردیده است.

منبع: کتاب داروهای اساسی در طب سنتی

دکتر حسین خیراندیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *