درمان بیماری ها با عسل

درمان ریزش مو با عسل

ریزش مو در جامعه کنونی بسیار رایج بوده و بسیاری از مردم از جمله آقایان و خانم ها از این امر گله و شکایت دارند و هزینه های زیادی را برای جلوگیری از این امر متحمل می شوند و در عمل نتیجه خوبی نمی گیرند. متاسفانه افراد سودجو و منفعت طلب به راحتی جیب مردم را خالی می کنند.

حال اگر بخواهیم این مساله را دقیق و علمی مورد بررسی قرار دهیم، به نتیجه جالبی خواهیم رسید. علت ریزش مو از سه حالت خارج نیست و آن عبارت است از :

1- افرادی که از نظر ژنتیکی به خصوص آقایان به مرور دچار ریزش مو و طاسی می شوند؛ یک امر طبیعی و در حقیقت ژنتیکی است و کار خاصی را نمی توان برای آنان انجام داد!

2- افرادی که ریزش موی آنان ژنتیکی نبوده و بر اثر عوامل مختلفی دچار این مساله می شوند، می توان برای آنان راهکار خوب و مناسبی را ارئه داد و از ریزش موی آنان جلوگیری کرد؛

3- در خانم هایی که دچار ریزش مو می شوند این امر ژنتیکی نیست و عواملی از جمله حرص خوردن، عصبی شدن، استرس، اضطراب و استفاده از غذاهای بی محتوا و در نهایت اختلالات هورمونی است.

توجه : دو حالت فوق در مورد آقایان صادق بوده و مرحله سوم به خانم ها مربوط می شود.

روش پزشکی نوین : در این روش دقیقا نمی توان برای افرادی (آقایان) که از نظر ژنتیکی دچار ریزش مو هستند، کار خاصی انجلم داد؛ زیرا بسیاری از متخصصان پوست و مو خودشان طاس هستند! اما در مورد افرادی که ریزش موی آنان ارثی نباشد می توان کمک کرد تا از این معضل نجات پیدا کنند.

روش طب قرآنی :

در این روش برای افرادی که دچار ریزش مو ارثی هستند، کار خاصی را نمی توان انجام داد و فقط به افرادی که دچار ریزش موی غیر ارثی باشند می توان پیشنهاداتی داد تا ازاین گرفتاری نجات پیدا کنند:

 1. رعایت افکار سالم، یعنی نداشتن درگیری فکری، استرس و اضطراب؛
 2. عدم استفاده از غذاهای ممنوع که موجب چرب شدن پوست سر و نهایت ریزش مو می شود؛
 3. رعایت بهداشت و نظافت فردی و استفاده نکردن از صابون، زیرا قلیایی است و موجب ریزش بیشتری می شود؛
 4. استفاده نکردن از غذاهای ممنوع که نظم زیبایی بدن را به هم زده و پوست سر بیش از حد چرب شده و موجب ریزش مو می شود؛
 5. به این نوع افراد توصیه می شود که از مصرف میوه جات و سبزی جات، به خصوص جوانه تازه گندم غافل نشوند تا به سرعت ریزش موی آنان متوقف شود؛
 6. به این نوع افراد توصیه می شود که به جای صابون و شامپو از سرشوهای گیاهی که کیفیت بالایی دارند، استفاده نمایند تا پوت سرشان قلیایی نشود؛
 7. بعد از شست وشو با سرشوهای گیاهی بهتر است که نصف استکان سرکه سیب را در یک لیتر آب ریخته و مخلوط نمایند و بعد از آب کشی روی سر به آرامی ریخته و پوست سر را ماساژ دهند تا ریزش مو به مرور متوقف شود؛
 8. مهم ترین عاملی که موجب ریزش مو در افراد غیرژنتیک می شود، استفاده از موادغذایی نشاسته ای و سرخ کردنی و تخم مرغ و غذاهای فست فود و چرب است؛
 9. یک روز درمیان یک قاشق غذاخوری روغن زیتون تازه را در نعلبکی ریخته و نوک انگشتان دو دست را در روغن فرو برده و پوست سر خود را ماساژ دهید و روز بعد حمام کنید؛
 10. با رعایت این مسائل عزیزان می توانند به ریزش موی خود خاتمه داده و آن را متوقف کنند.

ریزش مو در خانم ها : در مورد ریزش موی خانم ها و دختران این امر عادی است و دلیل مشخصی دارد، از جمله:

 1. حرص خوردن و عصبی شدن؛
 2. داشتن یبوست مزاج و استرس و اضطراب؛
 3. استفاده از انواع غذاهای ممنوع و غیرانسانی که مدام تبلیغ می شوند؛
 4. استفاده از موارد فوق موجب می شود اختلالات هورمونی در بانوان و دختران ایجاد شود؛
 5. در خانم هایی که مدام از رنگ های شیمیایی برای رنگ کردن موی خود استفاده می کنند، این امر موجب می شود که موی شخص صدمه ببیند؛
 6. رنگ آمیزی مرتب موجب می شود مواد سمی رنگ از طریق پوست سر جذب شده و موجب ریزش مو و ناراحتی های کلیوی شوند. برای بنده هنوز این مساله قابل حل نیست که چرا خانم ها عمدا می خواهند با این کار خود را بیمار کنند؟!
 7. در خانم هایی که دچار ریزش مو می شوند، قسمت جلوی سر آنان تا نیمه خالی شده و منظره بسیار زشتی ایجاد می شود؛
 8. یکی از مهم ترین علت هایی که موجب ریزش مو در خانم ها یا دختران می شود، استفاده مکرر از انواع شکلات و شیرینی هاست.

روش برطرف کردن ریزش مو در خانم ها :

1- بهترین روشی که به این بانوان توصیه می شود استفاده نکردن از مواد غذایی ممنوع است؛

2- بهتر است از میوه جات و سبزی جات فصل به موقع استفاده نمایند تا به مرور ریزش موی آنان متوقف شود؛

3- یک روز درمیان یک قاشق غذاخوری روغن زیتون تازه را در نعلبکی ریخته و نوک انگشتان دو دست را در روغن فرو برده و پوست سر خود را ماساژ دهند و روز بعد حمام کنند؛

4- به جای صابون های معطر از سرشوهای گیاهی استفاده کنند تا ریزش موی آنان به مرور کم و قطع شود؛

5- بهتر است روزانه 7 قاشق غذاخوری جوانه تازه گندم را به سالاد روزانه خود افزوده و با لیموترش تازه و روغن زیتون قبل از غذا میل کنند؛

6- رعایت بهداشت و نظافت فردی نیز توصیه می شود و بهتر است روزانه چند بار موهای خود را شانه کنند تا مو بتواند نفسی بکشد؛

7- استفاده از غذاهای گیاهی و طبیعی و ورزش و نرمش و پیاده روی موجب می شود ریزش مو به مرور قطع شود؛ زیرا خانم ها به سبب داشتن هورمون زنانه پروژسترون، نباید دچار ریزش مو شوند!

ماسک های گیاهی برای تقویت ولطافت  پوست صورت خانم ها:

امروزه خانم ها برای شاداب شدن پوست و موی خود متحمل هرینه های گزافی می شوند، ولی در حقیقت نیاز نیست و عواملی که پوست و مو را از حالت طبیعی خود خارج می کند در حقیقت دو مساله مهم است و ان دو عبارتند از :

الف) نداشتن آرامش و سکون و عصبی شدن و حرص خوردن؛

ب) استفاده از غذاهای بی محتوا  که موجب می شود سیستم گوارش و هورمونی به هم بریزد؛ خانم هایی که می خواهند پوست و موی شاداب و زیبایی داشته باشند، بهتر است توصیه های زیر را دقیقا انجام دهند تا نتیجه خوبی را به چشم ببینند. این توصیه ها عبارتنداز :

 1. ازحرص خوردن و عصبی شدن جدا پرهیز کنند؛
 2. از داشتن یبوست مزاج شدیدا اجتناب کنند تا نتیجه بهتری بدست آورند؛
 3. از مصرف غذاهای ممنوع پرهیز شود تا دچار اختلالات هورمونی نشوند؛
 4. افرادی که پوستی خشکی دارند بهتر است صورت خود را با صابون ختمی بشویند؛
 5. افرادی که پوست چربی دارند، بهتر است صورت خود را با صابون بادام بشویند؛
 6. برای از بین بردن لک و کک و مک بعدا از شستن از پوشال خربزه استفاده کرده و به مدت 20 دقیقه روی صورت بماند؛
 7. در روش دیگر برای پاک کردن پوست از انواع لکه ها می توانید از گوجه فرنگی رنده شده ماسک درست کرده و به مدت 20 دقیقه روی پوست بماند تا پوست سفید شود؛
 8. در صورت داشتن خارش و سوزش روی پوست بهتر است که سیب زمینی رنده شده روی پوست قرار دهید تا خارش و سوزش از بین برود؛
 9. سعی کنید از موادی که استفاده می کنید داخل چشمتان نرود چون موجب سوزش و خارش خواهد شد و ممکن است چشم شما سرخ شده و حساسیت نشان دهد.

نحوه ویتامینه کردن پوست

برای ویتامینه کردن پوست می توانید از موادی مانند: عسل، لیموترش تازه، انواع میوه به صورت ماسک استفاده کرده و پوست خود را ویتامینه کنید.

روش اول : یک عدد سیب را رنده کرده و با یک قاشق مرباخوری عسل طبیعی و سه قطره آب لیموترش تازه خوب مخلوط کرده و مثل ماسک روی پوست صورت خود بمالید و به مدت 1 ساعت اجازه دهید تا روی پوست شما بماند، سپس با آب ولرم شسته با یک حوله تمیز به آرامی خشک کنید.

روش دوم: یک عدد خیار سبز قلمی را رنده  کرده و با یک قاشق مرباخوری عسل و 3 قطره آب لیموترش تازه خوب مخلوط کرده و روی پوست ماسک بگذارید و بعد از یک ساعت صورت را با آب گرم شسته و با یک حوله تمیز به آرامی پاک کنید.

روش سوم: یک عدد هلوی متوسط را تمیز شسته و رنده کنید، سپس با یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی و 3 قطره آب لیموترش تازه با هم مخلوط کرده و روی پوست ماسک بگذارید و بعد از یک ساعت صورت را با آب ولرم شست و شو داده و با یک حوله تمیز به آرامی خشک کنید.

روش چهارم : دو عدد زردآلوی متوسط  را تمیز شسته و رنده کنید و سپس با یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی و 3 قطره آب لیموترش  تازه با هم مخلوط کرده و روی پوست ماسک بگذارید و بعد از یک ساعت صورت را با آب ولرم شست و شو داده و با یک حوله تمیز به آرامی خشک کنید.

روش پنجم : 5 عدد توت فرنگی متوسط را تمیز شسته و رنده کنید، سپس با یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی و 3 قطره آب لیموترش تازه با هم مخلوط کرده و روی پوست ماسک بگذارید و بعد از یک ساعت صورت را با آب ولرم شست و شو داده و با یک حوله تمیز به آرامی خشک کنید.

روش ششم: دو عدد شلیل متوسط را تمیز شسته و رنده کنید و سپس با یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی و 3 قطره آب لیموترش تازه با هم مخلوط کرده و روی پوست ماسک بگذارید و بعد از یک ساعت صورت را با آب ولرم شست وشو داده و با یک حوله تمیز به آرامی خشک کنید.

روش هفتم: یک قاشق غذاخوری عسل را با 5 قطره آب لیموترش تازه خوب مخلوط کرده و خوب هم بزنید و روی صورت بعد از شست وشو ماسک بگذارید و به مدت یک ساعت صبر کنید تا موادی که در عسل وجود دارد به مرور جذب پوست شما شود.

توجه :

ماسک عسل یکی از بهترین و موثرترین ماسک هایی است که لطافت خاصی را به پوست می دهد و از هر کرمی موثرتر بوده وافزون بر لطافت، پوست را نیز ویتامینه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *