درمان بیماری ها با عسل

درمان بیماری آمیبیازیس با عسل

آمیبیازیس یک بیماری حاد یا حتی مزمن عفونی است. این بیماری واگیردار شایع ترین عارضه اش سوراخ شدن روده است. تنگی کولن، کولستومی و خون ریزی نیز می تواند ایجاد شود.

علت بیماری : عامل بیماری آنتومباهیستولیتیکاست که در روده بزرگ زندگی می کند. دو نوع آمیب مهاجم و غیر مهاجم شناسایی شده اند. هر دو شکل آمیب آلوده کننده اند. آمیب به شیره معده مقاوم است. در روده بزرگ بر اثر بازجذب آب از دیواره آن شرایط زندگی برای آمیب نامساعد می شود، به صورت کیست در می آید و از طریق مدفوع خارج می شود.

کیست در محیط بیرون، در آب معمولی، چندین هفته ودر آب حاوی نمک تا 12 روز باقی می ماند. این آمیب در برابر سرما، خشکی و مواد شیمیایی حساس و ضعیف است.

نوجه : در پی بروز اسهال و یا تجویز ملین ها، سرعت دفع زیاد می شود؛ در نتیجه تروفوزوئیت ها فرصت کافی برای کیست ندارند و در مدفوع ظاهر می شوند.

روش طب قرآنی : این بیماری خطرناک نیز توسط شربت عسل و خاکشیر( شسته ویکبار جوشانده شده) از بین می رود.

نکته مهم در این بیماری، استفاده نکردن از انواع مواد غذایی است که موجب می شود این آمیب نتئاند به زندگی خود ادامه دهد. به عبارت دیگر باید محیط روده را برای این پارازیت ناامن کنیم تا نتواند به حیات خود ادامه دهد.

  1. بهداشت فردی و جمعی را در محیط خانه به بهترین وجه رعایت کنیم.
  2. اهل خانه سعی کنند تا زمان بهبود بیمار، از انواع مواد غذایی حیوانی پرهیز کنند. بهتراست افراد خانواده در این مدت کوتاه گیاه خواری کنند.
  3. به بیمار به مدت یک هفته فقط شرب عسل وخاکشیر شسته و جوشانده بدهید. همچنین روزانه از 3 تا 5 حبه سیر خام وتازه استفاده کنید. هر حبه سیر را پوست کنده و شسته، ریز خرد کنید و هر 3 ساعت، یک حبه را با یک لیوان شربت عسل با خاکشیر به بیمار بدهید.
  4. سیر خرد شده را به بیمار بدهید تا مثل قرص بخورد.
  5. بعد از اتمام یک هفته برای اطمینان از بهبود کامل بیمار، آزمایش مدفوع بگیرید.
  6. بعد از حصول اطمینان از بهبود کامل، بیمار باید به مدت 2 هفته از مصرف انواع فرآورده های حیوانی پرهیز کند.

منبع : کتاب عسل درمانی / جمشید خدادادی

1 نظر در “درمان بیماری آمیبیازیس با عسل

  1. Reza گفت:

    تا حالا اسم این بیماری رو نشنیده بودم 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *