درمان بیماری ها با عسل

درمان افزایش هورمون پرولاکیتن با عسل

ناهنجاری های ترشح پرولاکتین را اصولا از روی گالاکتوره غیرزایمانی تشخیص می دهند که عبارت است از ترشح شیر از پستان ها در مواقعی غیر از مرحله پس از زایمان، گرچه این علامت و نشانه هنوز نمای بالینی برجسته ای از زیادی ترشح پرولاکتین است، ولی با فراهم شدن روش های حساس اندازه گیری رادیو ایمنی پرولاکتین، معلوم شد که هم در مردان و هم در زنان ممکن است ترشح پرولاکتین بالا باشد، بدون آن که علامت بالینی مشهودی ایجاد کند.

از سویی دیگر، در صورت طبیعی بودن پرولاکتین سرم نیز گالاکتوره دیده می شود. گالاکتوره در موارد فراوان، ولی نه همیشه، با آمنوره (یائسگی) همراه است. یکی از مهم ترین علل این بیماری پرکاری غده هیپوفیزاست که اگر کنترل نشود به مرور این غده دچار تومورال می شود. تومورهای هیپوفیز نزدیک به 10 درصد تمام تومورهای داخل جمجمه را تشکیل می دهد. تومورهای فعال هیپوفیز معمولا فقط یکی از هورمون های هیپوفیز را زیادتر از حد معمول ترشح می کند.

علت بیماری از نظر طب قرآنی: از نظر طب قرآنی، دلایل این بیماری کاملا مشخص است و می توان این بیماری را بدون جراحی و رادیو تراپی برطرف کرد. ممکن است خوانندگان به این جمله معترض باشند؛ در جواب عرض می کنم که اگر اندکی تحمل کنید، بنده دلایل به وجود آمدن این بیماری را بیان می کنم و قضاوت را بر عهده اهل فن می گذارم.

بنا بر تحقیقات و تجربه نگارنده، عوامل زیر در بروز این بیماری موثرند:

  1. استرس، عصبی شدن، حرص خوردن و حساس و زودرنج بودن. افرادی که مشاغل حساس و پر استرس دارند ، بیشتر در معرض این بیماری اند. از آنجا که تمام غدد درون ریز با رشته های عصبی کار می کنند، داشتن تنش های عصبی موجب اختلال در کارکرد این غدد می شود.
  2. نداشتن تغذیه مناسب و استفاده کردن از غذاهای آماده و فست فودها.
  3. اختلال در سیستم گوارش که بیشتر به دلیل غذای نامناسب و مشغله فکری پدید می آید.
  4. اختلال و بی برنامگی در خواب و نداشتن تفریحات سالم.

روش طب قرآنی: آرامش اعصاب و تغذیه صحیح و همچنین داشتن فعالیت های فیزیکی، اساس بهبود این نوع از بیماریهاست.

به این دسته از بیماران توصیه می کنیم :

  1. بهتر است به مدت 2 تا 3 ماه رژیم 154 روزه را به دقت رعایت کنند و نیز روزانه بین 8 تا 10 لیوان آب خنک ( نیم ساعت قبل و 5/2 ساعت بعد از غذا) بنوشید.
  2. بعد از رعایت این رژیم به مدت 2 ماه، اولین آزمایش را انجام دهند و زیر نظر پزشک متخصص خود باشند تا به زودی سلامتی خود را باز یابند.
  3. روزانه 4 تا6 لیوان شربت عسل و 2 لیوان نکتار سیب و عسل را به مرور بنوشید.
  4. هر لقمه غذا را بین 50 تا 60 بار خوب جویده، 2 لقمه قبل از سیر شدن دست از غذا بردارند.
  5. روزانه از میوه های تازه هر فصل استفاده نمایند.
  6. تا حد امکان مدتی که تحت رژیم هستند، در یک محل خوش آب و هوا زندگی کنند و به ورزش و تفریح بپردازند. استفاده از هوای پاک و آب چشمه و غذاهای گیاهی خام و فعالیت های فیزیکی، بهبود را سریع تر می کند.

منبع :  کتاب عسل درمانی / جمشید خدادادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *