فرآورده های زنبور عسل

خواص غذایی گرده گل زنبورعسل

گرده گل از معدود مواد غذایی است که خواص بی شماری دارد و معتقدیم هنوز خیلی از این خواص کشف نشده است. در این مقاله تعدادی از این خواص را ذکر می کنیم.

1- گرده یک رژیم غذایی کامل

گرده در رژیم غذایی زنبوران عسل دارای اهمیت زیادی است وبه عنوان تنها منبع پروتئینی برای رشد لاروها مصرف می گردد. انسان همواره این سوال را مطرح کرده که آیا از این ماده غذایی با ارزش می تواند در رژیم غذایی خود استفاده کند. این نوع سوالات آغازگر بررسی و تحقیق برای افزودن گرده به رژیم غذایی انسان به عنوان یک مکمل غذایی بوده است.

گرده با غذاهای معمول مورد استفاده انسان قابل مقایسه نیست زیرا به غیر از اینکه یک منبع غنی پروتئینی است دارای کربوهیدرات ها، چربی ها، مواد معدنی و ویتامین ها بوده و همه ترکیبات ضروری برای یک یک رژیم غذایی کامل را دارد و در مقایسه با گوشت بدون چربی دارای 5 تا6 برابر اسیدآمینه بیشتری است. ترکیبات شیمیایی گرده در گیاهان مختلف با یکدیگر فرق دارند ولی به طور معمول دارای پروتئین زیاد، ویتامین زیاد، مواد معدنی کم و فاقد چربی می باشند. گرده های جمع آوری شده از چند گیاه مختلف ارزش غذایی بیشتری دارند، زیرا کمبود ترکیبات شیمیایی یکدیگر را جبران نموده و تمام ترکیبات مورد نیاز یک رژیم غذایی کامل برای انسان را دارند.

2- گرده غذای تندرستی

در منابع علمی گرده به عنوان یک غذای خارق العاده باارزش غذایی زیاد، انرژی زیاد، تامین کننده سلامتی یا غذای تندرستی ذکر شده است. در حال حاضر بسیاری از مردم کشورهای اروپایی، روسیه و امریکای شمالی گرده را به عنوان یک غذای تندرستی مصرف می کنند.

در سال 1933 لیبیلت، لایلی و والکر از گرده زنبورعسل برای تغذیه موش های آزمایشگاهی استفاده کردند. نتایج نشان داده است که گرده زنبور دارای تمام عناصر غذایی ضروری برای حفظ سلامت موشها بوده و موادغذایی ضروری از نظر کمی و کیفی برای رشد سریع اندام های بدن آنها را تامین نموده است. به طور کلی استفاده از گرده زنبور به عنوان قسمتی از غذای روزانه پستانداران  مختلف عملی بوده و می تواند نیازهای غذایی انسان را نیز تامین کند. همچنین میشون در فرانسه تعدادی از موشها را با گرده تغذیه کرد این موشها در مقایسه با سایر موشها افزایش وزن بیشتری داشتند و نتایج خوبی برای افزایش وزن و رشد سریعتر موشهای مصرف کننده گرده بدست آمد.

تعدادی از محققین برای اثبات این مسئله که گرده تمام ترکیبات غذایی لازم برای یک جیره غذایی کامل را دارد آزمایش هایی بر روی موش های آزمایشگاهی  انجام دادند. آنها موش ها را به دو گروه تقسیم کردند یک گروه را با گرده و آب و گروه دیگر را با غذای معمولی به مدت 6 ماه تغذیه کردند. نتایج نشان داد که هر دو گروه از موشها سالم و دارای قدرت تولیدمثلی هستند. تنها تفاوت مشاهده شده وجود هاگ های غیرفعال باکتری در فضولات موشهای تغذیه شده با آب و گرده بود. بنابراین به نظر می رسد گرده مانند عسل دارای ماده جلوگیری کننده از رشد باکتری ها باشد.

مصرف تدریجی و مدارم گرده مقاومت بدن را در برابر تهاجمات خارجی مانند سرماخوردگی  و گریپ که در فصول خاص شایع می شود افزایش داده و از اختلالات داخلی سوخت وساز مواد نیز جلوگیری می کند باید توجه داشت این اختلالات اغلب در دراز مدت می توانند باعث بروز بیماری شوند.

3- گرده تقویت کننده کودکان و بزرگسالان

محققین رشته پزشکی در کشورهای فرانسه و لهستان به رژیم غذایی تعدادی کودک و بزرگسال که از نظر جسمانی ضعیف بودند گرده افزودند. بعد از اینکه آنها مدتی گرده مصرف کردند، در قوای جسمانی خود احساس بهبودی نمودند. نتایج آزمایش خون این افراد نیز بهبودی قابل ملاحظه ای را در وضعیت جسمانی آنها نشان داد.

همچنین به رژیم غذایی بیمارانی که دوره نقاهت بعد از عمل جراحی را طی می کردند مقدار کم ولی منظم گرده افزوده شد پس از مدتی مشاهده شد که آنها افزایش وزن قابل ملاحظه ای یافته و وضعیت عمومی بدن آنها بهبود یافته است. در تعدادی از درمانگاه ها و بیمارستانهای اروپا، روسیه و آسیای شرقی از گرده به عنوان یک تقویت کننده عمومی برای درمان بعضی از بیماریها استفاده می شود. به طور کلی گرده با تامین مواد غذایی مورد نیاز بدن از بروز کمبودهای غذایی که اغلب به صورت شکننده بودن ناخن ها، غیرطبیعی بودن موها و یا چروک صورت بروز می کند جلوگیری می نماید.

4- گرده مکمل غذایی انرژی زا برای ورزشکاران

گرده به دلیل ارزش بسیار زیاد ترکیبات شیمیایی، انرژی فوق العاده ای برای ورزشکاران ایجاد می کند به طوری که در ورزشکاران حرفه ای باعث جبران سریع انرژی از دست رفته بدن می شود. همچنین مصرف ان در مواقع خستگی مفرط و تنش توصیه شده است.

ورزشکاران اروپایی اولین افرادی بودند که از گرده به عنوان یک مکمل غذایی انرژی زا استفاده نمودند و اثرات مثبت ان را مشاهده کردند. در بازیهای المپیک 1972 مشخص شد که تلاش و استقامت فوق العاده دونده فنلاندی فقظ به وسیله نیروی بدنی و تمرینات ورزشی نبوده بلکه به دلیل مصرف قرص زیست بوده است. این قرص از گرده زنبور تهیه می شود که باعث افزایش زیاد قدرت بدنی و توانایی این ورزشکار شده بود.

5- مصارف غذایی گرده گل زنبورعسل

گرده با توجه به ذائقه افراد تازه، خشک، خالص یا همراه سایر مواد غذایی می تواند مصرف شود. مصرف گرده به خصوص به صورت مخلوطی از دو قسمت عسل و یک قسمت گرده توسط  زنبورداران متداول است. مصرف گرده به صورت یک رژیم غذایی حداقل دوماهه به مقدار یک قاشق چای خوری در روز توصیه شده است. نان زنبور نیز که در داخل کندو ساخته می شود به صورت مخلوط با عسل، به نسبت 2 قسمت عسل و یک قسمت گرده قابل استفاده است.

امروزه فرآورده های غذایی مختلفی از گرده گل تولید می شود و به صورت شکل های مختلف مایع (مخلوط با عسل)، حبه ای، آبنبات وشکلات های میله ای (بار) به بازارهای جهانی عرضه شده است.

منبع : کتاب خواص درمانی گرده زنبورعسل

سید جواد سعادتمند / شهروز دارایی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *