درمان بیماری ها با عسل

بیماری توکسوپلاسموز و عسل

گربه ها به عنوان ناقلان یک بیماری عفونی جدی به نام توکسوپلاسموز شناخته شده اند. انگل این بیماری می تواند بیشتر حیوانات و پرندگان را آلوده کند، اما تکثیر سلولی آن تنها در گربه ها امکان پذیر است. این بیماری توسط افراد به یکدیگر منتقل نمیشود، اما هر فردی می تواند ب هراحتی به آن مبتلا شود.

شیوه انتقال انگل توکسوپلاسموز: در طبیعت، انواعی از حیوانات اهلی که انسان از گوشت آنها استفاده میکند وجود دارد. این حیوانات با بلعیدن انگل توکسوپلاسموز آلوده می شوند و انگل را در بافت های خود نگهداری می کنند. انسان با استفاده از گوشت خام یا نیم پخته آن ها به این انگل مبتلا می شود. گوسفند و خوک در انتقال این بیماری نقش عمده ای دارندو

این انگل در اغلب افرادی که دارای سیستم ایمنی قوی باشند، علائم و نشانه ای از خود بروز نمی دهد و گاهی ممکن است که فرد نداند ناقل است. اما در بعضی از افراد علائم خفیفی مثل تب، سردرد، بی حالی و درد عضله به همراه تورم غدد لنوفاوی ظاهر می شود که گاهی با سرماخوردگی اشتباه گرفته می شود.

در افرادی که دچار نقص ایمنی می شوند، مثل بیماران مبتلا به ایدز یا کسانی که به خاطر سرطان، شیمی درمانی میکنند، انگل موجود در بدن دوباره فعال می شود و ایجاد عفونت شدید می کند. این عفونت به صورت التهاب مغز یا انسفالیت با تشنج، کاهش سطح هوشیاری و سردرد شدید خود را نشان می دهد و بسیار شدید و خطرناک است.

متاسفانه امروزه نگهداری حیوانات در بین خانواده ها به صورت فرهنگ درآمده و این فرهنگنشات گرفته از فرهنگ غرب است . زیرا خداوند سبحان در قرآن کریم می فرماید: شما مسلمانان باید برای مردم دنیا الگو شوید و الگوی شما پیامبر گرامی اسلام باشد. چرا به فرمان الهی اهمیت نمی دهیم؟

راه های جلوگیری از این بیماری: عواملی وجود دارد که به وسیله آن ها می توان از این بیماری خطرناک پیشگیری کرد که عبارتند از:

1- از حرص خوردن و عصبی شدن جدا پرهیز کنیم، زیرا سیستم ایمنی را ضعیف می کند

2- با استفاده از آرامش و مصرف میوه جات و سبزی جات تازه، سیستم ایمنی خود را تقویت کنیم

3- سعی کنیم بیشتر غذای مصرفی روزانه ما از گیاهان سالم و تازه باشد و همچنین آداب غذا خوردن را دقیقا رعایت کنیم تا همیشه سالم باشیم.

4- روزانه چند قاشق غذاخوری عسل طبیعی با لیموترش تازه به صورت شربت میل شود و از خوردن غذاهای حیوانی به مقدار زیاد خودداری شود.

5- برای مبتلا نشدن به این بیماری توصیه می شود از رژیم 15 روزه در هر فصلی یک دوره استفاده نمایند تا سیستم ایمنی در افراد تقویت شود.

6- این نوع بیماران نباید در حالت بیماری باردار شوند. زیرا برای سلامتی جنین بسیار مضر است و ممکن است موجب پشیمانی والدین شود.

7- برای پیشگیری از این نوع بیماری از مصرف غذاهای ممنوع باید پرهیز شود.

روش طب قرآنی: در این روش موارد زیر توصیه می شود:

1- حرص نخوردن و عصبی نشدن

2- از غذاهای ممنوع استفاده نکنند و یبوست مزاج نداشته باشند.

3- از مصرف غذاهای حیوانی، قند و شکر و شیرینی جات، لبنیات و تخم مرغ استفاده نشود

4- به این نوع بیماران توصیه می شود رژیم 15 روزه را دقیقا انجام دهند و آرامش اعصاب داشته باشند.

5- روزانه 6 لیوان آب، نیم ساعت قبل و 2.5 ساعت بعد از غذا میل شود که موجب می شود سیستم گوارش فعال بیمار شود.

6- بیمار روزانه مقداری نرمش و پیاده روی داشته باشد و نفس عمیق بکشد.

با رعایت موارد فوق شخص از این بیماری نجات پیدا می کند و سلامتی خود را به دست خواهد آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *