ترکیبات عسل

انواع عسل موجود در دنیا

عسل نظیر نوشابه ها در طعم ها و رنگ های مختلف به فروش می رسد. اکثر عسل مورد استفاده در آمریکا از منابع شهد گیاهان ناشناخته است که هر کدام را به تنهایی نمی شناسیم. این نوع عسل را معمولا به نام عسل شبدر می شناسند و ممکن است از شهد گیاهان بسیاری به دست آمده باشد. در واقع این ماده مخلوطی از چندین نوع عسل است.

اگر شخص بخواهد طعم عسل های متنوع را تجربه کند به سرعت به این نکته پی می برد که کیفیت و مزه های عسل به شکل شگفت آوری متنوع است. ممکن است لازم باشد شخص به یکی از فروشگاه های بزرگ مواد غذایی یا مغازه های ویژه ی فروش مواد مصرف در آشپرخانه مراجعه کند تا در آنجا انواع عسل را بیابد، اما این تلاش به زحمتش می ارزد. شخص ممکن است براساس مزه وطعم مورد دلخواه خود اقدام به تقسیم بندی عسل بنماید به عنوان مثال عسل بهارنارنج، عسل اسطوخودوس، عسل اکالیپتوس و یا حتی عسل گل های وحشی دامنه ی غربی کلورادو.

به همین سان، شخص ممکن است عسل را براساس ماندگاری برای شکرک زدن تقسیم نماید.  دراین تقسیم بندی گاه اتفاق های عجیبی نیز رخ می دهد مثلا عسل طبیعی صاف نشده از گل قهوه حاصل از مناطق مرتفع چیاپاس در مکزیک که طعم آن نظیر بدترین داروهاست! ولی ممکن است از نظر شما بسیار خوب باشد.

انواع عسل و خواص درمانی آنها

انواع عسل ممکن است از لحاظ منافعی که برای سلامتی ایجاد می کنند تفاوت هایی داشته باشند. عسل مانوکا خواص آنتی بیوتیکی قوی دارد. اما ماده متیل گلی اکسال موجود در این عسل ممکن است برای افراد دیابتی یا افرادی که بیماری عدم تحمل گلوکز دارندخطرناک باشد.

عسل گیاه Leptospermum عسلی است که از درخت Leptospermum که در نیوزلند و استرالیا رشد می کند به دست می آید. ترکیبات اولیه عسل این گیاه اولین بار در عسل طبیعی مورد استفاده قرار گرفت. باندهای پانسمان با پوشش این عسل در انگلستان و استرالیا و آمریکا و اروپا قابل دسترس است. عسل طبی همچنین در نوارها یا ظروف شیشه ای هم یافت می شود.

تحقیقات دیگری در کانادا، اروپا، و نیوزلند در حال اجراست تا فواید دیگر عسل را برای سلامتی اثبات کند و همچنین ترکیبات فعال آنها و مکانیزم های فیزیولوژی آنها در اندام های بدن انسان را شناسایی کند. با تکمیل تحقیقات درمیابیم .که سایر انواع عسل دارای خواص شفابخش دیگری هستند.

منبع : کتاب انقلاب عسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *