درمان بیماری ها با عسل

اثرات رژیم خام گیاهخواری بر دیابت

بیماری قند را می توان با تغذیه صحیح مخصوصا با تغذیه ی مواد خام گیاهی بهبود بخشید. دیابت یا بیماری قند، مرضی است که به دلیل ضعف و به علت عدم توانایی لوزالمعده در تولید میزان کافی هورمون انسولین عارض می شود. به تدریج که دیابت پیش می رود بدن با خطرات بزرگتر از قبیل بیماری های قلبی، پوکی استخوان و ناراحتی های دیگر حتی سرطان مواجه می گردد (این مرض مانند موریانه که اساس یک ساختمان را می خورد می تواند تمام دستگاه های بدن مخصوصا عرو را از بین ببرد و عاقبت آن کوری می باشد).

رژیم بیمار دیابتی بیشتر از همه بستگی به خواص مقدار فیبر مطلوبی دارد که جذب گلوکز را در جریان خون آهسته می کند. اگر بیمار میل به تزریق انسولین کمتری دارد به علت این است که جذب گلوکز در اثر خوردن مواد فیبری که در سبزیجات و سالادها فراوان است به آهستگی انجام می شود و اصولا مدت زمان توقف مواد خام و بویژه مواد سلولزی و فیبری در دستگاه گوارش کم است. به همین جهت تجزیه مواد خام و گلوکز در بدن کم می شود (چون زود خارج می شوند) ولی غذاهای خام دارای قدرت پتانسیل اکسیداسیون و احیای بالاتری از غذاهای پخته هستند و توانائیشان در بیدار کردن ملکول های راکد و وابسته، خود یک عامل برای درمان است، اما پختنی ها، آنزیم های اکسیژن دار و نیز مواد غذایی بافت های گیاهی را خراب می کنند.

مواد خام به واسطه خالص و تازه بودن دارای طبیعت بسیار مناسبی است که در موارد اصلی آن می باشد و می تواندسازندگی نماید و در معالجه و بهبود ناخوشی ها عامل مهمی بشمار آید. این بیماری در نتیجه بالا رفتن قند خون و دفع آن از راه ادرار شناخته می شودو به وسیله تشنگی، گرسنگی و ادرار در نوبت های نزدیک به هم آثار دیگری از این قبیل آشکار می شود.

دستورالعمل رژیم گیاهخواری برای دیابتی ها

مرحله اول : رژیم موقت ده روزه:

روز اول:

شام: سالاد تازه که از موادی از قبیل: شنبلیله، سیر، پیاز، شاهی، لیموترش یا گوجه فرنگی، بولاغ اوتی (علف چشمه)، فلفل سبز، خرفه، جعفری، روغن زیتون تصفیه نشده، کاهو، کاسنی، شلغم، گشنیز، گل کلم، کلم، کرفس، ترب، خیار، هویج و غیره ترکیب یافته باشد. می توانید از سه یا چهار نوع از سبزیجات فوق استفاده نمائید و هر روز ترکیب این سالاد عوض گردد و بهتر است در اوایل؛ غروب مصرف شود و حدود 12 ساعت فاصله با روز بعد که تخلیه می کنید باشد.

روز دوم و سوم:

ناشتا: چند دانه لیمو ترش تازه فشرده شده + آب جمعا یک لیوان یا آب نارنج و آب یا آب پرتغال یا توت سیاه یا یک لیوان آب خالص.

صبحانه: هر وعده چند دانه سیب را با پوست شسته و گاز بزنید- فواصل غذاها آب میل گردد (می توانید یک روز ناهار: سیب و روز دیگر گلابی یا خیار میل نمائید).

شام: مجددا سالاد ( در صورتی که میوه جات فوق در دسترس نبودند می توانید از میوه های کم شیرینی دیگر بجای آنها مصرف نمائید.

7 روز دیگر:

ناشتا: آلبالو یا آب آن یا لیمو ترش + آب یا آب انار هر کدام به میزان یک لیوان مقداری نارنگی یا منحصرا آب خالص یا آب میوه سیب یا سایر میوه جات کم شیرینی و قابل دسترس.

10 صبح: جوانه گندم 2-1 استکان + مقدار کمی عسل.

دسر: یک یا دو دانه سیب یا گلابی یا نارنگی یا انار.

ناهار: سالاد از انواع سبزیجات روز اول + حدود یک استکان فندق داخل آن.

شام : میوه جاتی از قبیل پرتغال، سیب، گلابی، خیار یا آلوی خیس کرده یا مجددا سالاد و چند مغز گردوی کامل داخل آن. در صورت نیاز می توانید فواصل غذاها از میوه جات کم شیرینی استفاده نمائید.

مرحله دوم رژیم 15 روزه:

ناشتا: توت فرنگی با لیموترش و آب یا نارنج و آب یا گلابی یا آلبالو یا آب آلبالو، یا پرتغال یا آلوی خیس کرده یا نارنگی یا شاه توت یا سالاد.

10 صبح : جوانه گندم 2-1 استکان یا جوانه گندم و عدس ( دو سوم گندم و یک سوم عدس) + کمی عسل یا کشمش + یک بشقاب سبزی . دسر : یک یا دو دانه سیب. یا آب پرتغال یا شاه توت  یا انگور + کمی مغز گردو یا فندق یا منحصرا خرما و کمی از آجیل هایی مانند پسته یا فندق و ….

ناهار: سالاد طبق دستور قبلی + 2-1 استکان + هویج رنده شده داخل ان = کمی عسل طبیعی + میوه سیب.

شام : انجیر شیرازی خیس کرده غلیظ 2 استکان + چند مغز گردوی کامل.

داخل دسر: یک یا چند دانه سیب یا اختیاری از مواد خام گیاهی یا به میوه یا سالاد اکتفا کنید. در صورت نیاز می توانید در فواصل غذاها از میوه جات سیب یا گلابی یا میوه جات کم شیرینی دیگر مصرف نمایید.

توجه بفرمایید:

1- این برنامه را می توانید کم یا زیاد کنید و یا جای وعده های غذا را عوض کنید و یا بعضی مواد غذایی خام دیگر را که مفید است جانشین وعده دیگر نمایید و یا آن را تغییر بدهید.

2- لازم هست در هر مرحله از رژِیم آزمایش قند و سایر ترکیبات خونی و ادراری انجام دهید و در صورتی که انسولین تزریق می کنید آن را به تدریج و با نظر پزشک خود کم نمایید.

3- باید در مدت رژیم به کارهای سبک بپردازید و بیشتر استراحت نمائید و از هر گونه اضطراب و نگرانی بپرهیزید. از مصرف نان سفید، محصولات آردی، قندی، شکر، شیرینی کیک ، گوشت پخته و لبنیات و تخم مرغ و نیز مواد محرک از قبیل چای، قهوه، الکل،سیگار، ادویه و غیره حتی به مقدار کم اجتناب نمائید. تنفس و پیاده روی  درهوای پاک نیز مفید است.

نسخه های مجرب گیاهی در معالجه ی بیماری قند:

نسخه 1 :

دارو: تخم یا تمام گیاه شنبلیله

مقدار مصرف تخم: تخم _ 25% تا 25/1 گرم یا تمام گیاه 1 تا 3 گرم

طرز تهیه : به صورت دم کرده در یک لیوان آب

نسخه شماره 2 :

دارو: پوست دانه ی لوبیای تازه

مقدار مصرف 7 تا 250 گرم

 طرز تهیه : به صورت جوشانده ی ملایم

نسخه 3 :

دارو : پیاز

مقدار مصرف 150 گرم طرز تهیه : به صورت جوشانده در یک لیتر آب تهیه و میل شود.

منبع : کتاب رمزو راز جوانی و سلامتی / دکتر محمد دریایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *