خواص عسل

آیا مصرف عسل موجب لاغری می شود؟

لاغری با عسل

عسل یکی از خوشمزه ترین خوراکی های موجود است که تقریبا تمامی افراد با هر سلیقه غذایی آن را دوست دارند. یکی از سوالاتی که همیشه ذهن افراد را به خود مشغول کرده این است که آیا مصرف عسل موجب لاغری یا حتی چاقی می شود؟ در این مطلب قصد داریم به تاثیر عسل روی وزن افراد بپردازیم. تا انتها با عسل کپه داغ همراه باشید.

در ابتدا بهتر است عسل طبیعی را از عسل های تغذیه ای جدا کنیم. عسل تغذیه ای معمولا قیمت پایینی دارد و شاید ده درصد خواص عسل طبیعی را داشته باشد. در عسل تغذیه ای، زنبور به جای استفاده از شهد گل، از شکر تغذیه می کند و به همین دلیل درصد ساکارز بالایی را نیز خواهد داشت. پس به یاد داشته باشید هر جا سخن از خواص شگفت انگیز عسل گفته شد، منظور عسل کاملا طبیعی است.

عسل به تنهایی موجب کاهش یا افزایش وزن بدن نمی شود. از آن جایی که عسل طبیعی دارای انرژی زیاد و چربی صفر می باشد، به هیچ عنوان تاثیری در افزایش وزن ندارد. در مورد لاغری نیز به همین صورت است. عسل طبیعی به هیچ عنوان نمی تواند باعث کاهش وزن شود. نکته جالب اینجاست که اگر عسل با مواد خوراکی دیگر ترکیب شود، اثری بسیار متفاوت خواهد داشت. پس اگر قصد دارید به طور طبیعی و به دور از قرص و مواد شیمیایی لاغر شوید، در کنار ورزش، ترکیب عسل با دارچین و لیمو را امتحان کنید.

ترکیب عسل، دارچین و لیمو برای لاغری

یک قاشق چایخوری عسل و دارچین را در یک لیوان آب ولرم حل کنید. سپس مقداری آب لیموترش تازه را به آن اضافه کنید. بهترین زمان مصرف این ترکیب شگفت انگیز، نیم ساعت قبل از صرف صبحانه است. ترکیب این سه ماده غذایی علاوه بر خاصیت چربی سوزی، باعث کاهش احساس گرسنگی شما در طول روز خواهد شد و به همین علت بدن شما نیازی به خوردن تنقلات نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *