خواص عسل

آیا مصرف عسل با موم خواص بیشتری دارد؟

عسل همراه با موم که از نظر گرده گل، بره موم و موم غنی است در سینوزیت، زکام اسپاسمی، بیماری های تنفسی، ورم معده و ورم لثه موثر است. برای درمان برفک دهان، موم آن را باید جوید.

لازم به ذکر است که موم ماده ای است که دستگاه گوارش انسان و سایر جانداران قادر به تجزیه مولکول های آن نبوده و به صورت اولیه از بدن دفع می شود. موم به سرعت به وسیله پوست جذب می شود و به همین دلیل امروزه در ساخت وسایل بهداشتی، آرایشی نظیر کرم ها، پمادها، ماسک های زیبایی صورت و غیره اهمیت زیادی دارد. جان ویس پژوهشگر آمریکایی جویدن موم و عسل را برای پاک شدن مجاری بینی و حلق توصیه می کند و برای سینوزیت، تنگی نفس و زکام آن را دارویی موثر می داند، البته بیماران باید هر ساعت نصف قاشق مرباخوری عسل با موم مصرف نموده و موم آن را یک ربع بجوند.

جویدن موم عسل رنگ دندان ها را ازی بین برده و لثه ها را محکم می کند. جویدن شکلات های تهیه شده از عسل و موم باعث ازدیاد ترشح بزاق جهت فعالیت ترشحی و حرکتی معده و سوخت و ساز بدن می شود و اثر قابل توجهی بر روی گردش خون و ظرفیت کار ماهیچه ها دارد و برای افراد سیگاری که تمایل به ترک دارند بسیار مفید است. موم عسل درد را تسکین می دهد، برای سینه درد، پهلو درد و سل مفید است. اگر موم عسل را به محل زخم بمالند درد را بر طرف می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *