فرآورده های زنبور عسل

آزمایشات دانشمندان بر روی گرده گل

دکتر لیبیت برای یافتن اثرات گرده زنبور بر روی بدن انسان آزمایشهایی تجربی، عملی و آماری انجام داد. او در ابتدای آوریل 1984 مصرف گرده را با یک برنامه ریزی تصاعدی آغاز کرد به طوری که در ماه اول مصرف گرده را بتدریج 2 بار در روز ( صبح و عصر) و هر وعده 15 گرم رساند و تا دو سال ادامه داد مصرف 15 گرم کرده هر صبح (برابر 60 کالری انرژی ) همراه با 6 انس آب معدنی یا آب میوه ترکیب مناسبی برای صبحانه او بود.

گاهی گرده را موقع نهار با مقداری ماست، ژله وسالاد مصرف می نمود و معمولا عصرها یک ساعت قبل از شام مصرف می کرد. اثرات ظاهری این رژیم بتدریج مشخص گردید به طوری که قبل از بررسی آماری گرده در افراد متوجه این مسئله شد که از ابتدای مصرف گرده کاهش اشتها و وزن داشته و به راحتی تا دیر وقت می توانست بیدار باشد. همسر دکتر لیبیت نیز از گرده استفاده کرد و متوجه انرژی اضافی بدن، کاهش ورم قبل از قاعدگی که قبلا جهت درمان آن دارو مصرف می کرد و کاهش فشارخون در اثر تنظیم آب بدن را مشاهده نمود این مسئله نتیجه خوبی برای رقیق شدن الکل و از بین رفتن آن در خون بود.

مصرف 2 الی 3 قاشق چایخوری گرده در بیماران الکلی نشان داد که الکل با سرعت بیشتری از خون حذف شده وحتی ناراحتی های ناشی از مصرف زیاد الکل کاهش یافته است که به علت دفع متابولیت استالدئید الکل از بدن می باشد. مسئله تنظیم آب بدن در موش های آزمایشگاهی نیز مشاهده شد. افزایش نیروی جنسی در دکتر لیبیت با توجه به اینکه 68 سال داشت نیز جالب توجه بود.

مسئله تقویت حافظه و ذهن نیز قابل بررسی بوده که برای اثبات این مسئله آزمایشهایی بر روی موشهای آزمایشگاهی و آموزش آنها آغاز شده است. بعضی اعتقاد دارند همه این بهبودی ها در حافظه، نیروی جنسی و افزایش ذهن در اثر تلقین فکری است و منشاء فیزیکی ندارد ولی دکتر لیبیت می گوید حتی اگر تلقین فکری باشد به هیچ وجه حاضر به ترک مصرف گرده نیستم زیرا در تمامی عمر خود هیچوقت این تندرستی و احساس سلامتی را نداشته ام.

دکتر لیبیت با همکاری خانم ریتا مور معاون سابق شرکت B.W.C و سایر همکاران یک روش آماری با هدف جمع آوری اطلاعات در مورد اثرات گرده بر روی اعضاء اصلی بدن و اثر آن بر رفتار و احساسات افراد ابداع کرد، سپس پرسشنامه ای محتوی سوالاتی مانند سن، جنس، میزان تحصیلات، وزن بدن و حتی رویش مو و غیره تنظیم گردید.

بیش از 1000 نسخه پرسشنامه بین افرادی که به طور معمول گرده مصرف می کردند توزیع شد. از این تعداد پرسشنامه در حدود 350 نسخه تکمیل و مورد بررسی آماری قرار گرفت.

 منبع : کتاب خواص درمانی گرده زنبورعسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *